Притчі

«Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є»

В одному селі жив собі чоловік . Єдиним заробітком у того чоловіка був кінь. Якось сталося так, що кінь втік у ліс.
Селяни почали бідкатись, співпереживати  односельчанину в його біді.
А чоловік той каже: «Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є».
Через деякий час кінь того чоловіка прибіг додому, та ще й не сам, а з іншим конем.
Ой, як втішились односельці, що так тепер йому добре, що таке щастя прийшло до чоловіка.
А чоловік і на цей раз каже: «Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є». 
Одного разу син того чоловіка поїхав верхи на коні. Та сталось так, що він впав з коня, та зламав собі ногу. Знову все село бідкається, співпереживає йому.
А він знову каже: «Я не знаю чи то є зле чи добре, просто воно так є».    
Через пару днів всіх хлопців у селі забрали на війну, крім сина цього чоловіка, через те, що мав зламану ногу. Реакція селян була як завжди, бурхливою. Та думка мудрого чоловіка була незмінною. Він і на цей раз не знав чи на добре воно, чи на зле, просто воно так є, та й все. А що буде далі – життя покаже.
Ця ж притча в іншій інтерпритації:
Чоловік мав коня і маленького сина. Одного разу король побачив розкішного білого коня і захотів його придбати за будь-яку ціну, та чоловік сказав, що кінь не продається. Звісно, люди сказали, що він дурний. Одного разу кінь зник, на що люди сказали: так тобі і треба. Та навесні кінь з’явився і не один, а з табуном. Йшов час, справи в чоловіка пішли вгору, син підріс і захотів вчитися їздити верхи. Чому б і ні? Та одного разу син впав з коня і зламав ногу. І тут люди пригадали, що якби він продав коня, то цієї трагедії не було би. Всі діти бігали, а син сильно кульгав і не міг гратися зі всіма. Пройшов час. І раптом оголошують війну, всіх чоловіків забирають до армії, а сина не беруть, адже він сильно кульгає. Зрештою ніхто з чоловіків не повернувся з війни додому…
Що в нашому житті є добрим, а що поганим — вирішуємо ми самі. І ніколи в той момент, коли щось стається, ми не можемо знати, чи добре воно чи погане. Правда в тому, що речі часто є не такими, якими здаються нам на перший погляд. І через деякий час ми вже дивимось на події іншим поглядом, з іншої точки зору. І ми завжди можемо робити вибір, як реагувати на ту чи іншу подію. Якщо ми не бачимо позитиву в ситуації яка склалася, то це не означає, що його немає.
Краще запитати себе:
- Що в цій ситуації залежить від мене?
- Що я можу змінити (додати, забрати, перестати робити, почати робити)?
- А на що в цій ситуації я не маю впливу?
- Кого я можу попросити про допомогу? (друзів, рідних, Бога)
- Як інші поводились би в схожій ситуації?
Бачити «плюси» в «мінусах» — цьому потрібно вчитись, іноді багато років. Але якщо є люди, які навчились бачити хорошу сторону навіть в складних ситуаціях, дивитись на речі по-філософськи, то це значить, що цьому можете навчитись і Ви.
Життя варте цього.



Притча про горнятко

Одне молоде подружжя, яке колекціонувало антикваріат, а особливо чайні чашки, увійшли в магазин. Побачивши одне незвичайне горнятко, вони спитали: „Чи можна подивитись на це горнятко? Ми ще ніколи не бачили настільки гарної чашки.” Коли жінка передала її їм, чашка промовила: „Ви не розумієте, я не завжди була чашкою для чаю. Був час, коли я були лише шматком червоної глини
Мій майстер взяв мене і почав крутити, і бити мене знову й знову і я закричала: „Не роби цього! Мені це не подобається! Залиши мене в спокої.”, але він тільки посміхнувся і лагідно сказав: „Ще ні.”І тоді – БАХ! Я опинилась на колесі, яке оберталось і раптом мене почало крутити, і крутити, й крутити. „Перестань! В мене паморочиться в голові! Мене зараз знудить!” – закричала я. Але майстер тільки кивнув і тихо сказав: „Ще ні.”
Він крутив мене, штовхав і бив, деформуючи так, як йому подобалось і тоді … тоді він поставив мене у піч. Я ще ніколи не відчувала такого жару. Я кричала, стукала і стукала в двері. „Допоможіть! Заберіть мене звідси!” Я могла бачити його крізь щілину і я могла читати в нього по губах, як він похитав головою: „Ще ні.”
Коли я подумала, що більше не зможу витримати ані хвилини, двері відчинились. Він обережно вийняв мене і поставив на полицю, і я почала холонути. „О, це таке приємне відчуття! Ах, це вже набагато краще”, — подумала я. Але після того, як я охолонула, він зняв мене і розфарбував. Запах був жахливий. Я подумала, що я задихнусь. „О, будь ласка, перестань, перестань!” – закричала я. А він тільки похитав головою і сказав: „Ще ні.” Тоді він раптом поставив мене назад у піч. Тільки це вже було не так, як вперше. Цього разу було вдвічі гарячіше і я знала, що можу задихнутись. Я благала. Я просила. Я кричала. Я була впевнена, що не витримаю. Я була готова здатись.
І тоді двері відчинились і він вийняв мене і поставив на полицю, де я остигала і чекала, чекала, бажаючи знати, що тепер він збирається зробити зі мною? За годину він взяв дзеркало і сказав: „Подивись на себе”. І я глянула. Я сказала: „Це не я, це не можу бути я. Це прекрасно. Я прекрасна! ”Тихо він сказав: „Я хочу, щоб ти пам’ятала це: я знаю, що тобі було боляче, коли я крутив, бив, штовхав тебе, але якби я залишив тебе у спокої, ти б висохла. Я знаю, що в тебе паморочилось в голові, коли ти оберталась на колі, але якби я зупинився, ти б розкришилась.
Я знаю, що було боляче, гаряче і неприємно в печі, але якби я не поставив тебе туди, в тебе б з’явились тріщини. Знаю, що запахи були огидні, коли я розфарбовував і розмальовував тебе, але якби я не зробив цього, ти ніколи б не загартувалась. В твоєму житті б ніколи не було кольорів. І якби я не поставив тебе вдруге у піч, ти не прожила б довго, бо не втримала б твердості. Тепер ти – закінчений виріб. Тепер ти – те, що було в моєму задумі, коли я тільки починав тебе.”
Творець знає, що Він робить з кожним з нас. Він – гончар, ми – Його глина. Він формує і ліпить нас і піддає нас тільки таким випробуванням і такою мірою, щоб ми могли стати бездоганною частиною Його доброї, приємної і досконалої волі.
І тому коли життя здається важким і тебе нестерпно б’є, штовхає і кидає; коли твій світ здається виходить з-під контролю; коли ти ніби опинився посеред вогню випробувань; коли життя, здається, „смердить”, спробуй зробити так:
Завари собі улюблений чай у твоїй найгарнішій чашці, сядь і порозмовляй трохи з Майстром.
Сподобалась притча? поділіться  з іншими. І не забудьте приготувати собі чаю і випити з найкращого горнятка


Притча «5 мудрих правил від осла»
Одного разу осел фермера провалився у стару криницю і голосно закричав, просячи допомоги. Прибіг хазяїн і сплеснув руками : «Як же його звідти витянути?»
Фермер подумав і вирішив так: «Віслюк мій старий. Йому уже недовго залишилося. Я однаково збирався купувати нового молодого осла. А криниця все рівно майже висохла. Я давно збирався засипати її землею і викопати нову криницю в іншому місці. Так чому ж би не зробити це зараз? Заодно і віслючка похороню, щоб не було чути запаху розкладання».
Він покликав усіх своїх сусідів, щоб допомогли йому засипати криницю. Люди дружно взялися за лопати і почали кидати землю у криницю. Осел зразу ж зрозумів, до чого йде діло, і почав страшно кричати. І раптом він притих. Ще після декількох лопат землі фермер вирішив подивитися, що там внизу.
Він був вражений тим, що побачив. Кожну частину землі, що падала на спину, ослик струшував із себе і притоптував ногами. Люди продовжили своє діло і досить швидко, на привеликий подив усіх, ослик опинився зверху і вистрибнув із криниці!
…У вашому житті може зустрічатися багато різного бруду, і кожного разу вам буде доставатися все нова і нова його порція. Кожен раз, коли на вас упаде грудка землі, струсіть її і піднімайтесь нагору – тільки так можна вибратися із криниці. Кожна із тих проблем, що виникають – це як камінь для переходу через річку. Якщо не зупинятися і не здаватися, то можна вибратися із будь-якої найглибшої ями.
Щоб бути щасливими, запам’ятайте п’ять простих правил:
1.    Звільніть своє серце від ненависті – простіть.
2.    Звільніть своє серце від хвилювань – більшість із них не збуваються.
3.    Провадьте просте життя і цінуйте те, що маєте.
4.    Віддавайте більше.
5.    Очікуйте менше.
Стріпніться і піднімайтесь наверх!



Повітряні кульки
Вчитель приніс повітряні кульки до школи й попросив дітей надути їх, а потім написати на них свої імена. Вони винесли всі повітряні кульки в коридор, а вчитель змішав їх. Потім вчитель дав їм 5 хвилин, щоб кожен знайшов кульку зі своїм ім'ям. Діти побігли шукати, але час закінчився, а ніхто так і не знайшов власної іменної кульки...
Тоді вчитель попросив дітей: візьміть кульку, яка лежить поблизу і віддайте її людині, чиє ім'я написане на ній. Пройшло менше ніж 2 хвилини, а у кожного в руках була його кулька.
Нарешті вчитель підсумовував мораль, яка випливає з цього експерименту:
"Повітряні кульки — як щастя. Ніхто не знайде його, якщо шукає його тільки для себе. Натомість, якщо всі дбають один про одного, можна знайти його набагато швидше".


Притча

... Звичайна чорна ворона зайшла в ресторан і тут же помітила білу ворону, що сиділа в кутку.

Вона підійшла до стійки, взяла свій гаманець і демонстративно крикнула: -  "Офіціант! - Я купую їжу для всіх в цьому ресторані, крім цієї білої ворони!"

Офіціант взяв гроші і розніс всім їжу, крім білої ворони. Однак, замість того, щоб відчути себе ніяково, біла ворона просто подивилася на звичайну чорну ворону, посміхнулася і крикнула:

-         "Дякую!"

Це ще більше розлютило чорну ворону.

Тоді, вона знову дістала свій гаманець і крикнула:

  "Офіціант! Цього разу я пригощаю всіх вином, крім цієї білої ворони!"

І ось, офіціант взяв гроші і став розносити всім вино, крім білої ворони. Але, замість того, щоб розсердитися, біла ворона знову вигукнула: - "Дякую!"

Чорна ворона, розлючена від гніву нахилилася до барної стійки і запитала:

-         "Що не так з цією білою вороною? Я купила всім їжі і вина в цьому ресторані, крім неї, а вона кричить мені: - "Дякую!" Вона що, божевільна???"

Офіціант посміхнувся і сказав: "Ні ... вона просто власник цього ресторану".

📌Тримайтесь подалі від гніву - він завдає болю тільки вам!

📌Якщо ви маєте рацію, тоді вам не потрібно злитися!

📌А якщо ви помиляєтеся, то ви не маєте ніякого права сердитися!

📌Терпіння в сім'ї - це любов!

📌Терплячість до інших - це повага!

📌Терплячість до себе - це впевненість!

📌Пам’ятайте, що кожне випробування в нашому житті дає нам шанс стати кращими або гіршими.

Про глечик

Давним-давно в маленькому містечку в Індії жив слуга зі своїм паном. Пан був милосердним, і завдяки цій рисі слуга зумів вивчитися грамоті і наукам, що було дивиною для людей його положення.

Однією з щоденних обов’язків слуги було приносити воду з глибокого колодязя, який знаходився дуже далеко. Але слуга був старанним, тому кожен день ходив до колодязя і назад.

Для того, щоб принести воду, слуга використовував спеціальне пристосування: два глечика, прив’язаних до двох кінців довгої жердини. Один з глечиків був дуже красивим, ідеальної форми, в той час як інший – з тріщиною. Тому, поки слуга повертався додому від колодязя, то у нього залишалося вже не два глечика з водою, а тільки півтора.

Слуга ніколи не скаржився на цю обставину, як і його господар. Всі були задоволені.

Але глечик ідеальної форми надзвичайно пишався собою і постійно хвалився глекові з тріщинкою: «Так просто подивися на себе. Ти навіть не в змозі утримати всю воду, поки слуга повертається додому. Ти абсолютно даремний. На відміну від тебе, я можу утримати в собі вдвічі більше води! Навіть господар любить мене більше! »

Ці слова завдавали біль тріснутому глеку. Він сумував і сумував. Але мудрий слуга нічого не говорив і весь час носив воду за допомогою цих двох глечиків. При цьому він не скаржився своєму господареві і ніяк не реагував на зауваження цілого глечика.

Але гарний глечик ніяк не вгамовувався і продовжував жартувати і знущатися над тріснутим. Так тривало близько двох років: тріснутий глечик терпів знущання, глузування і вірно служив своєму господареві, як міг.

Однак в один день він все ж не витримав і розплакався, коли мудрий слуга ніс воду додому: «Мені соромно. Мені так соромно, що мене колись надбили, що я так і не виконав місію свого життя – не став справжнім помічником. Мені так шкода, що через мене ваш господар буде сердитися на вас – адже приносите менше води…»

Слуга у відповідь тільки усміхнувся і відповів: «Глечик, а чи не помітив ти чогось особливого? Невже ти ніколи не помічав, що коли я повертаюся додому з водою, то завжди перекладаю тебе на ліве плече?»

Глечик витер сльози і задумався. І він згадав! Дійсно, завжди і при будь-якій погоді слуга перекладав його на ліве плече, коли вони поверталися додому. «Так, саме так ви завжди надходили, – сказав він юнакові. – Але чому?»

«Поглянь на дорогу зліва від нас», – відповів слуга, посміхаючись.

Глечик подивився. І, о диво! Одна сторона дороги, від колодязя до будинку, була вся – в чудових квітах!

Тріснутий глечик не міг повірити!

«Все це завдяки тобі, маленький глечик. Я спеціально ніс тебе на лівому плечі, щоб ти міг поливати насіння квітів, які я посадив кілька років тому. Я приношу ці прекрасні квіти своєму господареві і роблю його щасливим. Ти стільки доброго зробив для мене і для нас усіх, просто існуючи. Тому повинен пишатися собою, наш чудовий глечик», – відповів слуга.

Мораль цієї чудової історії така: просто живіть. Живіть з усіма своїми недоліками. У Творця був свій особливий план, коли він створював вас. Навіть якщо сьогодні ви не розумієте остаточного задуму – одного разу все відкриється!

Ви ясно і чітко зрозумієте, навіщо прийшли на цю Землю саме такими, а не іншими. Все в цьому житті – не просто так…


«На березі однієї великої ріки жив рибалка зі своєю сім’єю. Колись його справи йшли добре, але ті часи залишилися в минулому. Тепер річка приносила все менше риби, сітки старіли і, оскільки новий човен купити не було за що, рибалці доводилося мало не кожен день починати з його лагодження.

Одного разу повз тих місць проходив старець і попросився до рибалки на нічліг. Прийняли його радо, нагодували вечерею, хоч їжі ледь вистачило на всіх, і відвели в найзручніше місце в будинку.

Вранці, зібравшись іти, старець запитав, чим йому віддячити господарів за дах і їжу. Бачучи, що старець зовсім небагатий, рибалка тільки усміхнувся і сказав:

– Бачу, ти людина мудра і багато чого побачив. Дай же мені в подяку пораду — як вибратися з убогості, і цього буде досить.

– Добре, – погодився старий. – Щоб вибратися з бідності, втопи свій човен!

Сказав і з тим пішов, тільки його і бачили.

Не зрозумів рибалка такої поради, тільки плечима знизав: «Може, старець геть розуму позбувся? Як же я втоплю човен – ми і зараз заледве животіємо, а без нього і зовсім від голоду помремо…»

Не послухав рибалка пораду, жив як раніше, бідував все більше – ось вже і без вечері нерідко відправлялася спати вся його сім’я.

А одного разу, в сильну бурю, його старенький човник розбився, сам рибалка ледь-ледь вцілів.

Посиділи, пожурилися, але робити нічого – зібрали свої скромні пожитки і знялися з насидженого місця, пішли вниз по річці шукати долі.

Через якийсь час привела їх річка у велике рибальське селище.

Скільки ж там було човнів! І великих шхун, і зовсім маленьких човників.

Мимоволі раділо серце рибалки, коли він дивився на них! Але свого-то у нього не було і купити не було за що.

Сидів рибалка на березі, дивився на чужі човни і журився.

Довго він так сидів і поміж своїх сумних думок став помічати: той човен вимагає ремонту, і он той непогано б поновити, а цей взагалі ось-ось розвалиться, якщо терміново його не відремонтувати…

І став рибалка човни ремонтувати, ось це вже він вмів чудово! Скільки йому колись довелося пововтузитися зі своїм, вивчити цю справу у всіх дрібницях, що, сам того не помітивши, він став прекрасним майстром!

Роботу його швидко оцінили і скоро в селищі про нього слава пішла: творить, мовляв, людина чудеса, лагодить човни – краще нових стають!

Потяглися до нього і здалеку люди.

Небагато часу минуло, зміг він і будинок новий купити, та не будь-який, а з красивим садом. І гроші стали у нього з’являтися, а вже про голод в родині ніхто вже й не згадував.

Тоді тільки рибалка і згадав того старця з його порадою втопити човен і зрозумів, якими мудрими були його слова!

– Так часто буває, – сказала Луна, – людина чіпляється за старе до останнього, боячись змін більше, ніж звичних турбот і прикростей.

А зміни, з чого б вони не починалися, завжди на краще. Особливо, коли людина готова це побачити і прийняти!»


Інструкція До Життя Від Буддійських Монахів

1. Ти отримаєш тіло. Воно може тобі подобатися або не подобатися, але це єдине, що точно буде в твоєму розпорядженні до кінця твоїх днів.

2. Тобі доведеться вчитися в школі під назвою Життя на планеті Земля. Кожна людина і кожна подія - твій універсальний учитель.

3. Не існує помилок, тільки уроки. Невдачі - невід'ємна частина успіху. Невинних жертв немає - всі тільки студенти.

4. Урок буде повторюватися в найрізноманітніших формах, поки не буде засвоєний повністю. Якщо не зрозумієш легкі уроки - вони стануть важчі. Коли зрозумієш - перейдеш до наступного уроку.

5. Зовнішні проблеми - точне відображення твого внутрішнього стану. Якщо зміниш свій внутрішній світ - зовнішній світ так само зміниться для тебе.

6. Ти зрозумієш, що урок засвоєний, коли твоя поведінка і ставлення до страждань зміняться. Мудрість досягається практикою. Трохи чогось краще, ніж багато нічого.

7. Немає місця і часу краще ніж «тут і зараз». «Там» нітрохи не краще ніж «тут». Коли твоє «там» стане «тут», ти отримаєш інше «там», яке знову буде здаватися краще, ніж «тут».

8. Інші - лише твоє відображення. Ти не можеш любити чи ненавидіти те, що є в інших, якщо це не відображає твоїх власних якостей.

9. Життя майструє раму, а картину пишеш ти. Якщо ти не візьмеш відповідальність за написання картини, то за тебе її напишуть інші.

10. Ти отримаєш все, що захочеш. Твої минулі і справжні бажання і думки визначають твоє майбутнє.

11. Всі відповіді знаходяться в тобі. Ти знаєш більше, ніж написано в книгах. Але щоб згадати це - потрібно читати книги, дивитися в себе, слухати себе і довіряти собі.


Притча, яка допоможе змінити життя
Запитали якось у старця, який славився в окрузі своєю мудрістю:
– Чи є спосіб виправити своє життя, якщо воно вже зіпсоване?
Мудрець задумався, а потім відповів:
– Звичайно, у людини є завжди така можливість. І щоб вам було зрозуміло, давайте проведемо експеримент. У мене є мішок. Пропоную піти в майстерню і накидати в нього цвяхів, битого скла, шила, шурупів, гострих інструментів…
Всім було цікаво, що ж задумав учитель. Після того, як мішок наповнився, всі почали передавати його з руки в руки і намагатися зрозуміти, що ж це означає і як його пов’язати із зіпсованим життям.
Через деякий час гострі кути і краї пошкодили неміцну тканину і стали видні з усіх боків.
Мудрий старець сказав:
– Ось дивіться, щоб мішок не був зіпсованим остаточно, нам треба прибрати все те, що всередині його пошкоджує.
Так відбувається і з нами в житті, тільки замість осколків і цвяхів нас “колять” наші образи, ненависть, жадібність, заздрість, ревнощі – всі негативні почуття. Ми мучимося, рвемо нашу душу на частини, страждаємо…
Дуже важливо людині позбутися від усього темного і від того, що шкодить їй. Тоді в життя увійде спокій і воно зміниться в кращу сторону. Від того, чим ми наповнимо свою душу, своє серце – залежить наше майбутнє.

Притча про те, як потрібно поводитися, коли вас хочуть зачепити за живе

Час від часу всі ми стаємо учасниками якого-небудь конфлікту і можемо почути на свою адресу щось образливе. Хтось свідомо намагається нас зачепити, а хтось говорить зайве на емоціях і сам потім шкодує про це. У будь-якому випадку, впоратися з образами набагато простіше, якщо знати як на них реагувати. У цьому допоможе стара притча, про яку я дізнався і хотів би поділитися з вами.

У далекі часи жив мудрець, який мандрував по світу. Він допомагав бідним і скривдженим, завжди був готовий вислухати і дати мудру пораду. У кожному місті у нього з’являлися вдячні шанувальники. Одного разу старець вирішив повернутися в рідне місто, в якому не був багато років. Але жителі зустріли його образами. Вони кричали:

– Іди, звідки прийшов! Де ти був весь цей час, нероба, поки ми працювали в поті чола?

– Бродяга! – підхопив хтось.

– Розбійник! Він напевно живе тим, що краде у чесних людей!

– Злодій! П’яниця!

Але старий ніяк не реагував на ці слова. Він просто йшов по вулиці до свого закинутого будинку. Один юнак побіг слідом за ним і запитав:

– Чому ти їм не відповідаєш? Я знаю, що ти мудрий чоловік, і всі ці злі слова – чистий наклеп!

– Ходімо зі мною, я хочу дещо тобі показати, – відповів старий.

Разом вони зайшли в його будинок. Там мудрець довго рився в старій скрині і, нарешті, дістав звідти брудне і пошарпане лахміття.

– Ось, примір, – з цими словами він кинув ганчір’я юнакові.

Той обурено вигукнув:

– Навіщо мені ці обноски? Я що, схожий на жебрака?

– Ось бачиш, – спокійно відповів мудрець. – Ти відмовився надягати лахміття, бо точно знаєш: ти – не той, для кого воно призначено. Так і мене не зачіпають злі слова, адже я знаю, що насправді вони не про мене. Тільки ти сам можеш вирішити, чи “одягнути” на себе все, що тобі пропонують.

Яка мораль цієї притчі?

Не треба слухати тих, хто говорить про тебе щось не те, адже тільки ти знаєш, через що ти пройшов і до чого прагнеш. Тільки ти можеш знати, ким насправді є. Слухаючи чужі висловлювання, докори, образи і приймаючи їх на свій рахунок, можна загнати себе в глухий кут, а безвихідь не дає ніякого прогресу. Будь вище цього, будь сильніше і йди до своєї мети, хто б що не говорив.

Машинка

"У гніві можна жбурнути щось:
слова або річ. Один маленький хлопчик грав машинкою, потім відволікся на хвилинку, а тато на машинку наступив - місця мало було в кімнаті, тісно жили. І без того тато був роздратований і сердитий: на роботі начальник-самодур чіпляється, зарплату не платять вчасно; такі часи були. І машину побив через ожеледицю. Все разом. І ось ще наступив на машинку, мало не впав.
Цей тато схопив машинку і жбурнув її об підлогу з усієї сили. Коліщатка полетіли на всі боки, уламки - це була дешева пластмасова машинка. Вона розбилася на сто шматочків. Тато вилаявся злісно і закричав на хлопчика: «Скільки разів я тобі казав не розкидати іграшки!» ... Хлопчик стояв в колготках, вони зібралися в складки, а на ступнях стали як ласти, фланелева сорочечка криво застебнута - хлопчик сам її надів після садка, самостійно . І іграшки він завжди прибирав, не так вже й багато було іграшок, чесно кажучи. Він стояв, цей трирічний Михайлик, і очі його наповнювалися слізьми. Губки тремтіли і кривилися. Але він не плакав. Він же сам винен. Він просто став мовчки збирати коліщатка і уламки. Він хотів оживити машинку. І він боявся. Видно було, що боїться - раптом і його так само шпурнуть об підлогу? І він розлетиться на сто шматочків ...
Молодий батько одягнувся і вибіг на вулицю. Магазини були закриті. А в кіосках тоді продавали різнобарвні лікери та сигарети; от і все. Та й грошей, згадав батько, майже немає.
Потім тато купив Михайлику машинку, звичайно. І знову все стало добре. Це ж дрібний епізод, крихітний випадок з важкого життя тих років, нічого страшного не сталося ...
А потім Мишко захворів і помер. Не через машинку, звичайно; просто трапилося таке. І залишився ось цей спогад про машинку. Про коліщата. Про синю фланелеву сорочечку. І про те, як хлопчик хотів оживити машинку - але не зміг ...
У гніві багато чого можна жбурнути. Слова або речі. Тільки не треба жбурляти те, що потім не можна оживити і полагодити. Те, що нам не під силу виправити негайно. Тому що потім - буде потім. І ще невідомо, чи буде це «потім». Люди - вони не дуже міцні. І їх не можна оживити, а ось спогади - вони оживають самі. Без дозволу. І жити з ними іноді нестерпно ..". А.В.Кир'янова.


Ця притча переконує: кожен знаходить те, на що заслуговує
Матеріал взято з сайту <a href="https://mamabook.com.ua">mamabook.com.ua</a>
*** Мудрець і учень сидять біля воріт свого міста. Підходить до них мандруючий і запитує: – Що за люди тут живуть? – А хто живе там, звідки йдеш ти? – запитав у нього Мудрець. – Ой, брехуни, крадії, злі, розбещенні! – І тут такі самі, – відповів Мудрець. Через деякий час підійшов інший мандрівник і запитав те саме: – А там хто, звідки ти йдеш? – задав йому питання Мудрець. – Хороші люди, добрі, співчутливі, веселі і життєрадісні. – У нашому місті ти зустрінеш таких же, – відповів Мудрець. – Чому ти одному сказав, що тут живуть негідники, а іншому – що хороші люди, – запитав учень у вчителя. – Повсюди є і хороші, і погані люди, – відповів Мудрець. – Просто кожен знаходить те, що шукає.Матеріал взято з сайту <a href="https://mamabook.com.ua">mamabook.com.ua</a>