12 порад, як підняти собі настрій

✅Поговоріть із кимось. Якщо вам тяжко на душі, зателефонуйте близькій людині. Люди, які щиро вас люблять, зроблять усе, щоби вас підбадьорити. Ви ж згодні на те саме заради них.

✅Рухайтеся. Очистіть розум та перезавантажте свої думки за допомогою фізичного навантаження. Походіть, потанцюйте чи побігайте. Це вивільнить ендорфіни та майже одразу додасть вам енергії. Якщо ви сидите в офісі, хоча б попіднімайте руки та витягніть ноги

✅Вийдіть надвір. Дослідження довели, що люди, які багато часу проводять надворі, мають значно менше симптомів депресії та тривоги, ніж ті, хто цілий день сидить у приміщенні. Кілька хвилин на сонечку підвищать рівень вітаміну Д.

✅Дихайте. Приділіть хвилинку тому, щоби розслабитися та глибоко подихати. Кілька таких дихальних пауз на день виведуть із вашого тіла до 70% токсинів, покращать травлення та наситять кров киснем.

✅Уникайте "негативних" людей. Ніщо так не впливає на ставлення до життя, як негативні люди, якщо такі вас оточують. Вони можуть бути поряд у реальному житті або в онлайні. Позбуватися такого спілкування – це не егоїзм, а турбота про себе, від цього ви станете щасливіші.

✅Виконайте важливу справу. Викресливши зі свого списку щось важливе, до чого ніяк не доходили руки, ви відчуєте задоволення та підйом настрою.

✅З'їжте смачненького. Імовірно, у вас кепський настрій, бо ви голодні. З'їжте корисний снек, заждіть, поки він засвоїться та продовжуйте займатися своїми справами. Є шанс, що настрій зміниться на краще.

✅Попийте води. Зневоднення може бути причиною поганого настрою, головного болю та відчуття втоми.

✅Допоможіть іншим. Можливо, не лише вас зараз кепсько. Напишіть другові гарного листа чи повідомлення в Facebook або Twitter, вигадайте веселий статус. Зробити щось добре – це швидкий спосіб змусити й себе всміхнутися.

✅Змініть оточення. Кольори дуже сильно впливають на настрій. Червоний та жовтий, наприклад, додають енергії. Придбайте кімнатну рослину, вона зробить повітря коло вас чистішим. Поможе й трохи прибрати. Це наведе лад і в душі.

✅Зверніться до творчості. Пишіть, малюйте, слухайте музику, дивіться смішні шоу та переглядайте оптимістичні постери. Створіть собі спеціальний плейліст для поганого настрою та тримайте під рукою блокнот, де можна малювати карикатури. Якщо вже й це не допоможе – задайте в Google "смішні котики".

✅Зробіть крок назад. Напишіть список із трьох речей, за які ви вдячні в своєму житті, а ще поміркуйте про те, що могло бути гірше. Дозвольте собі змінювати речі, якими ви не задоволені, зокрема власний настрій.

Джерело https://www.facebook.com/924154114356908/posts/4055525171219771/

 ТРИКРОКОВА ДОПОМОГА (ТРИКРОКОВА ПІДКАЗКА).

В даній статті ми хочемо поділитися з Вами таким інструментом навчання як трикрокова підказка або трикрокова допомога.
Алгоритм надання дитині трикрокової допомоги є легким у реалізації і може успішно застосовуватися:
- спеціалістами різних модальностей під час індивідуальних розвиткових чи терапевтичних занять,
- педагогами в різних навчальних закладах,
- батьками вдома і на вулиці.
Надання трикової підказки (допомоги) відбувається за принципом від найменшої до найбільшої: тобто, спочатку надаємо дитині мінімально необхідну допомогу і лише в разі, коли мінімальної підказки недостатньо - збільшуємо обсяг допомоги.
Етапи реалізації трикрокової допомоги (алгоритм схематично наведений на малюнку)
Етап №1.
●Приверніть увагу дитини і переконайтеся, що дитина Вас чує.
●Перед зверненням з проханням або завданням (звернення з інструкцією) не звертайтесь до дитини на ім’я.
●Надайте інструкцію ОДИН РАЗ.
●Якщо протягом 3-5 секунд з моменту пред'явлення інструкції дитина розпочала виконання інструкції самостійно і без небажаної поведінки - похваліть дитину та\або надайте інше цінне для дитини заохочення, доречне в даній ситуації.
●Якщо протягом 3-5 секунд з моменту пред'явлення інструкції самостійна реакція відсутня або дитина демонструє небажану поведінку - переходьте до етапу №2.
Етап №2.
●Повторіть інструкцію 2-й раз.
●Негайно надайте мінімально необхідну допомогу (підказку): жест, моделинг (зразок виконання), скеруйте дитину, тощо.
●Якщо протягом 3-5 секунд з моменту пред'явлення інструкції 2-й раз і отриманої підказки дитина розпочала виконання - стримано похваліть її (наприклад, “Старався”).
●Якщо протягом 3-5 секунд з моменту пред'явлення інструкції 2-й раз і отриманої підказки самостійна реакція відсутня або дитина демонструє небажану поведінку - переходьте до етапу №3.
Етап №3.
●Повторіть інструкцію 3-й раз.
●Негайно надайте повну фізичну допомогу.
●Всі види небажаної поведінки ігноруються.
Оскільки кінцевою метою навчання є самостійне виконання певних дій без будь-якої допомоги, вкрай важливо пам’ятати, що для забезпечення самостійності у виконанні дитиною різних побутових або академічних навичок, обов'язково потрібно планово зменшувати інтенсивність допомоги до повного її усунення.
Також нагадуємо, що під час взаємодії з дитиною і в процесі навчання дитини слід дотримуватися:
-правил звернення на ім’я https://www.facebook.com/kolosimyi.kyiv/posts/842497999894718
-правил звернення з інструкціями https://www.facebook.com/kolosimyi.kyiv/posts/729521361192383
-правил надання зворотного зв’язку https://www.facebook.com/kolosimyi.kyiv/posts/622239018587285
УВАГА! Наведені в статті рекомендації є узагальненими. У випадках наявності серйозних труднощів у співпраці та інших індивідуальних особливостей навчання трикрокової підказки, з великою ймовірністю, буде недостатньо. В таких ситуаціях рекомендується звернутися до компетентних спеціалістів. Спеціалістами має бути розроблений індивідуальний план розвитку або індивідуальний план формування альтернативної чи замісної поведінки, яким буде передбачено застосування низки інших методів навчання. Такі навчальні або терапевтичні плани мають розроблятися на індивідуальній основі з урахуванням індивідуальних особливостей дитини та з урахуванням індивідуальних особливостей навколишнього середовища.
Автор статті: практикуючий поведінковий аналітик, дитячий КПТ-консультант Наталія Джулай